Sitodruk jest bardzo popularną i uniwersalną metodą druku bezpośredniego, wykorzystywaną w wielu gałęziach przemysłu. W trakcie procesu drukowania farba graficzna zostaje przeciśnięta przez siatkę sitodrukową na podłoże. Kształt drukowanych elementów wynika z szablonu (wzoru) przygotowanego na sicie przed drukiem. Jako autoryzowany przedstawiciel marki PROELL oferujemy Państwu najlepsze farby do tego procesu.

Farby rozpuszczalnikowe do sitodruku marki Proell

Farby do sitodruku dzieli się na preparaty wodne, rozpuszczalnikowe oraz utwardzane UV. Farby rozpuszczalnikowe do sitodruku utrwalają się fizycznie poprzez odparowanie rozpuszczalnika oraz dzięki reakcji z podłożem, na którą zostały naniesione. Farby rozpuszczalnikowe do sitodruku są bardzo uniwersalne, stąd też można ich używać w bardzo wielu rodzajach aplikacji. Można je stosować na tworzywach sztucznych, skórze syntetycznej i tkaninach syntetycznych, drewnie, metalu, szkle oraz wyrobach z papieru, tektury i kartonu.

Preparaty niemieckiej marki PROELL charakteryzują się wysoką wydajnością oraz doskonałą jakością zadruku.

Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, w tej kategorii proponujemy farby sitodrukowe, które cieszą się ogromną popularnością. Wynika to oczywiście z możliwości ich wszechstronnego zastosowania. Nasze farby sitodrukowe są wykorzystywane, chociażby w przemyśle alkoholowym oraz spożywczym. Jeżeli prowadzą Państwo firmy w takich branżach, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z niej. Gwarantujemy zadowolenie z wyboru naszej oferty!

Jakie jest zastosowanie sitodruku na metalu?

Rozpuszczalnikowe farby do sitodruku oraz farby UV wykorzystuje się w wielu branżach do zadruku elementów wykonanych z metalu: np. w branży spożywczej i kosmetycznej w produkcji zakrywek do butelek, w branży AGD (zadruk elementów AGD wykonanych z metalu), Automotive, Gadżety reklamowe wykonane z metalu np. termosy metalowe. Inne zastosowanie, o którym także warto napisać, to produkcja znaków drogowych, które muszą być zadrukowane z najwyższą starannością i precyzją.

Wysokiej klasy farby do sitodruku na metalu

Zastosowanie sitodruku na metalu jest bardzo wszechstronne, dlatego zdecydowanie zachęcamy do bliższego poznania dostępnych u nas farb. W ofercie posiadamy specjalistyczne farby rozpuszczalnikowe oraz farby UV przeznaczone do metalu. Wszystkie z dostępnych naszych farb gwarantują świetne efekty. Aby proces doboru farb był dla Państwa jak najbardziej satysfakcjonujący, zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą, przed złożeniem zamówienia. Bardzo chętnie doradzimy i udzielimy wszelkich wskazówek. Nasz zespół R&D dopasuje odpowiedni środek do wymogów interesującej Państwa aplikacji.

Sitodrukowe farby do metalu najwyższej klasy

Farby rozpuszczalnikowe do sitodruku z powodzeniem wykorzystywać można do zadruku powierzchni wykonanych z metalu. Farby do metalu wykorzystywane są w wielu branżach, w tym automotive czy AGD. Aby metalowa powierzchnia, na którą nanosimy dany wzór przy pomocy metody sitodruku, na przykład panel AGD, została odpowiednio zadrukowana, niezbędny jest odpowiedni dobór farby do metalu. W celu dopasowania najlepszych rozwiązań zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wysokiej jakości farby do plandek – preparaty PROELL

Odpowiednio dobrane farby rozpuszczalnikowe do sitodruku mogą się doskonale sprawdzić do nanoszenia nadruku na plandekach. Farby do plandek mogą być wykorzystywane w wielu branżach, umożliwiają bowiem naniesienie wzoru na tworzywach różnej wielkości. Plandeki często wymagają nadrukowania na nich logo firmy, danych kontaktowych lub istotnych oznaczeń, specyfikacji, infografik, które można wykonać metodą sitodruku. Ze względu na to, że plandeka jest materiałem bardzo elastycznym oraz użytkowanym na zewnątrz, a co za tym idzie – ma regularny kontakt z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – wymaga doboru farby o szczególnych cechach. Mamy na to gotowe rozwiązanie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii doboru odpowiedniego preparatu zapraszamy do kontaktu z reprezentantami naszej firmy, którzy wskażą optymalne farby rozpuszczalnikowe do sitodruku, najlepiej dopasowane do konkretnych wymogów.

Produkty wyróżnione

Thermo-Jet®

Uniwersalna farba sitodrukowa i tampodrukowa do drukowania na twardym i miękkim PVC, syntetycznej skórze, szkle akrylowym, poliwęglanie i poliestrze aktywowanym (dobra odporność na warunki atmosferyczne).

Więcej

NoriScreen® ALU

Ze względu na to, że nie zawiera silikonu, farba ta może być stosowana do produkcji kalkomanii i naklejek. System farb wykazuje dobrą adhezję i elastyczność nawet na aktywowanych foliach PET.

Więcej

NoriPUR®

Jedno- lub dwuskładnikowa farba sitodrukowa do PVC, aktywowanych folii poliestrowych i poliolefin, akryli, poliwęglanu, skóry, drewna, metalu, papieru, kartonu i tektury (NoriPUR zastępuje PUR®-ZK)

Więcej

Do pobrania

Tabela właściwości

ma zastosowanie

zasadniczo się nadaje

może się nadawać

Wyświetlanie 1–15 z 18 wyników