Tampodruk jest metodą druku pośredniego, czyli obraz nie jest przenoszony na podłoże wprost z formy drukowej, lecz za pomocą tamponu. Wspomniany silikonowy tampon drukarski oraz matryca (zwana również kliszą), to dwa kluczowe elementy tej technologii druku. Kształt tamponu dobierany jest indywidualnie do danej aplikacji i zależny jest od powierzchni zadruku i kształtu podłoża. W matrycy znajdują się wgłębienia, będące wypalonym lub wytrawionym w niej wzorem. Te wgłębienia wypełniane są farbą za pomocą specjalnego kubka farbowego nazywanego też kałamarzem. Tampon przenosi znajdującą się we wgłębieniach matrycy farbę na element, który ma zostać zadrukowany.
Jako autoryzowany przedstawiciel niemieckiej marki PROELL oferujemy najwyższej klasy farby tampodrukowe, które znajdą swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Najwyższej jakości farby do tampodruku – bogata oferta produktów PROELL

Metoda tampodruku stosowana jest w przypadku obiektów, które charakteryzują się trudnymi, nieregularnymi kształtami, ale również stosowana jest na prostych i płaskich powierzchniach. Farby do tampodruku można wykorzystać do nanoszenia nadruków na panele AGD, obudowy, przełączniki lub na konsole spotykane w kokpitach samochodów (branża automotive) czy też branży telekomunikacyjnej.
W naszej ofercie znajdą Państwo rozpuszczalnikowe farby tampodrukowe jedno- lub dwuskładnikowe, odcienie mocno kryjące oraz procesowe farby do tampodruku.
Do farb oferujemy całą gamę rozcieńczalników, których prawidłowy dobór jest niezwykle ważny, choćby ze względu na czas odparowywania.

Profesjonalne farby do szkła – tampodruk

Wśród naszych propozycji farb tampodrukowych można znaleźć także farby do szkła. Tampodruk sprawdzi się doskonale do zadrukowywania wszelkich szklanych wyrobów, nawet tych o nieregularnych kształtach.
Zapraszamy do kontaktu w celu doboru odpowiednich produktów do konkretnego zlecenia.

Produkty wyróżnione

KS-U

Szybkoschnąca farba do tampodruku na twardym PVC, polistyrenie, ABS, SAN, akrylach, poliwęglanie i poliolefinach aktywowanychWięcej

Norifin® PP N

System jednoskładnikowych farb rozpuszczalnikowych schnących fizycznie do drukowania na polipropylenie nieaktywowanym.Więcej

Tampo-Jet® GMI

Ten system organicznych farb do tampodruku do stosowania w pomieszczeniach zapewnia bardzo wysoką odporność na wodne środki czystości, środki do mycia naczyń ręcznie i w zmywarce, jak również na chemikalia i rozpuszczalniki, takie jak węglowodory alifatyczne i aromatyczne, alkohole, smary i oleje.Więcej

Do pobrania

Tabela właściwości

ma zastosowanie

zasadniczo się nadaje

może się nadawać

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8