Sitodruk jest procesem drukarskim charakteryzującym się wyjątkową uniwersalnością. Metoda ta pozwala na zadruk dużych i małych płaskich i cylindrycznych powierzchni wykonanych z wielu różnych tworzyw. Dlatego też firma KELLER Poligrafia dla przemysłu, autoryzowany przedstawiciel niemieckiej marki PROELL, od lat z powodzeniem współpracuje z branżami opakowaniową, kosmetyczną, medyczną, automotive czy AGD.

Aby proces sitodruku przebiegał pomyślnie, niezbędne jest zastosowanie profesjonalnych farb sitodrukowych, wśród których z pewnością wymienić można produkty marki PROELL. Wysokiej klasy farby rozpuszczalnikowe, wodne i UV umożliwiają wykonanie zadruku najlepszej jakości.

Farby sitodrukowe – rozpuszczalnikowe, wodne i UV

Farby do sitodruku dzieli się na trzy podstawowe typy. Wybór danego rodzaju farby uzależniony jest od tworzywa oraz charakteru zlecenia (duże lub małe powierzchnie, druk jedno- lub wielokolorowy) oraz od parku maszynowego, jakim dysponuje klient.

Wyróżniamy farby do sitodruku:

  • rozpuszczalnikowe
  • wodne
  • utwardzane promieniami UV

Cechą charakterystyczną farb UV jest bardzo szybkie wysychanie pod wpływem promieni UV, co z kolei przekłada się na wysoką wydajność procesu.

Farby sitodrukowe rozpuszczalnikowe, wodne i UV – zastosowanie

W zależności od specyfiki branży, potrzeb konkretnego zlecenia oraz tworzywa, na jakim pojawić ma się nadruk, stosuje się różne rodzaje farb sitodrukowych.

Farby rozpuszczalnikowe mają najszersze spektrum zastosowań w wielu różnych branżach. Można je dobrać praktycznie do każdego podłoża. Farb wodnych używa się głównie w przemyśle odzieżowym oraz wszędzie tam, gdzie niezbędny jest nadruk na tekstyliach. Farby UV do sitodruku z kolei wykorzystywane są w sytuacjach, w których niezbędna jest duża wydajność oraz oczekiwany jest zadruk wielokolorowy.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, dotyczących wyboru odpowiedniego preparatu, zachęcamy do kontaktu. Dobór farb do konkretnego zlecenia jest u nas procesem złożonym i skrupulatnym. Bierzemy pod uwagę wszelkie istotne czynniki. Nasi specjaliści dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem, którym chętnie podzielą się z Państwem, doradzając optymalne rozwiązania.

Wyświetlanie 1–15 z 34 wyników