Sitodruk jest techniką druku bezpośredniego, co oznacza, że obraz jest przenoszony z sitodrukowej formy drukowej bezpośrednio na podłoże. Formę drukową tworzy siatka naciągnięta na aluminiową ramę. Na powierzchni siatki jest specjalnie spreparowany szablon drukowanego obrazu. Obraz na podłożu powstaje poprzez przeciśnięcie farby przez siatkę z szablonem. Elementem który przeciska farbę na podłoże jest guma raklowa.

Firma KELLER Poligrafia dla przemysłu, jako oficjalny przedstawiciel marki PROELL, oferuje najwyższej jakości produkty niezbędne do profesjonalnego sitodruku. Nasze produkty trafiają do firm z branż AGD, automotive, kosmetycznej, farmaceutycznej, reklamowej czy opakowaniowej.

Farby lustrzane z pigmentem specjalnym – PROELL

Kluczowym elementem skutecznego sitodruku jest wybór dobrej jakości farby. Oprócz klasycznych wodnych, rozpuszczalnikowych i utwardzanych UV farb sitodrukowych, w naszej ofercie znajdą Państwo także farby lustrzane z pigmentem specjalnym. Farby tego typu mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Wykorzystuje się je między innymi do zadruku takich elementów, jak obudowy i wyświetlacze telefonów komórkowych, komputery przenośne, wnętrza (kokpity) samochodów, przełączniki membranowe czy w przypadku różnego rodzaju opakowań.

Profesjonalne farby z efektem lustra

Idealne do sitodruku farby lustrzane z pigmentem specjalnym, nazywane także farbami tęczowymi, charakteryzuje perłowy, opalizujący efekt. Dostępne są w różnych odcieniach srebra. Można stosować je w sytuacjach, kiedy wskazane jest oddanie głębi zadruku. Promieniują one metalicznym połyskiem, którego natężenie i odcień zmieniają się w zależności od kąta padania promieni świetlnych oraz kąta patrzenia. Pod farby lustrzane z pigmentem specjalnym nakłada się czarny lub biały kolor, dzięki czemu wzmocniony zostaje efekt.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pojawiających się przy wyborze farb lustrzanych z pigmentem specjalnym zapraszamy do kontaktu. Gruntowna wiedza i wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów pozwala na fachową pomoc dostosowaną do wymogów konkretnego zlecenia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4